Kucharzenie, to czynność jaka w ogóle nie musi nam się kojarzyć negatywnie. Wręcz przeciwnie - w wielu przypadkach to sztuka, a dla wielu ludzi hobby. Dziś kilka słów na ten temat.

Bez wątpliwości nie każdy człowiek ma inwencję twórczą i czuje się w fartuszku jak ryba w wodzie, jednak każdy może chociaż spróbować swoich sił w pichceniu. Najodpowiedniej jest rozpoczynać od łatwych potraw, by się zbytnio szybko nie odstraszyć. Powinniśmy pamiętać także o tym, iż gotowanie to generalnie sztuka – dania jesteśmy w stanie podać w taki sposób, iż każdy będzie najedzony już samym ich widokiem. I nie trzeba być wirtuozem w kuchni, nawet najprostsze potrawy mogą być ekstra zaserwowane. Wystarczy tylko odrobina wyczucia bądź inspiracji z sieci. Chociażby pomidorówka nabierze całkiem odmiennego wyglądu gdy posypiemy ją natką pietruszki.


Zdolność ładnego podania posiłków na talerzu, wykorzystywana jest głównie w restauracjach, które umieszczają zdjęcia na swojej stronie www. Dużo łatwiej potrafimy się zdecydować na zamówienie potraw, które możemy obejrzeć. Głównie dlatego, że zdjęcia te zawsze są przygotowywane w odpowiedni sposób, aby dodatkowo zachęcać do jedzenia.


Ostatnimi czasy podawanie cudownie udekorowanych posiłków podczas typowego obiadu, jest niezmiernie modne. I o ile przygotowanie prostej potrawy nie wymaga szczególnych umiejętności, to stworzenie dzieła na talerzu to oryginalna umiejętność. Każdy z nas kojarzy na pewno włoskiego cukiernika, który posiada swoje cukiernie w stanach i właśnie tam tworzy najpiękniejsze ciasteczka na wszelkie okazje. Te wypieki smakują o niebo lepiej niż sztampowe desery bez dodatkowych dekoracji.

Dlatego też warto jest przeszukać kilka knajpek, mających zdjęcia swych potraw, tak aby można było zaczerpnąć trochę pomysłów. Ekspresowo zorientujemy się, iż nawet takie proste surowce jak ryż można zaserwować na dużo rewelacyjnie wyglądających i dobrych sposobów. Przeważająca liczba zdjęć wspomaga w wyborze potrawy. Wystarczy wyszukać najlepszy lokal z sushi, o ile mają zdjęcia konkretnych posiłków dużo łatwiej będzie nam się zdecydować na coś konkretnego. Co ciekawe, niektóre restauracje dokładają wszelkich starań, by pięknie podawać również dania w dostawie.


Takie zabawy w kuchni mogą nam również wspomóc nakarmienie dzieci. Wiadomo, że dzieci to bardzo często niejadki, natomiast kiedy przygotujemy im kanapkę na jakiej zrobimy misia z wędliny na trawie ze szczypiorku to bez wątpliwości nam nie odmówią zjedzenia takiej bułki. Powinno się chociaż spróbować.


W dodatku takie wspólne pichcenie jednoczy ludzi. Możemy się umawiać przykładowo na gotowanie w większym gronie raz w miesiącu i wówczas przygotowywać wspólnie jakieś ładne potrawy, które będą przypominały wyglądem dzieła z galerii. We dwójkę bez wątpienia będzie nam zdecydowanie łatwiej, każdy dorzuci pewien pomysł od siebie i dzięki temu łatwiej będzie przyrządzić coś niesztampowego.


Kiedy już nauczymy się podstawowych zasad, należałoby podejść do lekko trudniejszych dań, lub jeszcze ładniej wyglądających. Dzięki temu zawsze będziemy mogli zdumieć naszych gości podając im do jedzenia coś wyjątkowego. Może uda nam się kiedyś samemu w domu przygotować sushi jak ze zdjęcia oraz będziemy mogli się tym wszystkim chwalić, albo upieczemy wielgachny tort o kształcie zamku. Kto wie, należy próbować rozwijać swoje pasje i mieć na uwadze, iż pichcenie nie powinno być wcale nudne, możemy je przenieść na wyższy poziom jak również spowodować, iż w naszej kuchni powstawały będą wyjątkowe arcydzieła.

Jedzenie zawsze można oczywiście zamówić, co szczególnie przydaje się podczas lunchy w pracy, niemniej jednak wykonanie fancy posiłku we własnym zakresie – mimo że czasochłonne – daje ogromną satysfakcję.